Actiferol Fe 15 mg - źródło żelaza dla dzieci i dorosłych - Actiferol Skip to main content

Actiferol Fe® 15 mg

Suplement diety
Proszek do rozpuszczania w saszetkach
Produkt przeznaczony dla niemowląt, dzieci i dorosłych
Produkt może być stosowany przez wegan i wegetarian
Produkt jest odpowiedni dla osób z celiakią i będących na diecie bezglutenowej. Więcej na stronie celiakia.pl.
Zobacz certyfikat

Składnik aktywny w 1 saszetce:

  • 15 mg bioprzyswajalnego żelaza (107% RWS) RWS – % dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia (dla osób dorosłych))

Opakowanie:
45 g (30 saszetek – 30 porcji)

Stosowanie:
1 saszetka dziennie

Kup teraz

Opis

Głównym składnikiem suplementu diety Actiferol Fe® 15 mg jest dobrze przyswajalne (bioprzyswajalne) żelazo. Żelazo to składnik odżywczy  (mikroelement) wchłaniany w dwunastnicy, niezbędny  do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Minerał ten odgrywa istotną rolę w procesie podziału komórek i ich prawidłowego wzrostu, jest niezbędne do procesu regeneracji tkanek. Chroni organizm przed stresem oksydacyjnym i przedwczesnym starzeniem oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, dzięki czemu zmniejsza uczucie zmęczenia oraz znużenia. Wspiera układ krwiotwórczy i krwionośny: pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny oraz warunkuje odpowiedni transport tlenu w organizmie. Cząsteczki żelaza wchodzą w skład ważnego elementu krwi: hemoglobiny. Kiedy krew przepływa przez płuca, obecne w niej cząsteczki żelaza łączą się z cząsteczkami tlenu i transportują go do tkanek.  Żelazo jest też konieczne dla  prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Właściwy poziom tego mikroelementu wspiera rozwój funkcji poznawczych u dzieci i utrzymanie funkcji intelektualnych na właściwym poziomie u osób dorosłych. Wspiera również funkcjonowanie układu immunologicznego, wspomagając odporność organizmu. Ludzki organizm nie potrafi sam wytwarzać żelaza, dlatego bardzo ważne jest dostarczanie odpowiednich ilości tego pierwiastka z zewnątrz – wraz z pożywieniem, a w razie potrzeby w postaci suplementów diety, które pomagają uzupełnić stężenie żelaza we krwi.

Actiferol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i mikroenkapsulacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza (IlI) jest dwukrotnie wyższa, co potwierdzają badania naukowe1.

Żelazo zawarte w Actiferol Fe®:

  • uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku, dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego2
  • nie powoduje przebarwienia zębów ani metalicznego posmaku w ustach3
  • posiada certyfikat bezpieczeństwa GRAS (Generally Recognised As Safe).

Skład i sposób użycia

Składniki:
maltodekstryna; żelazo [maltodekstryna, difosforan żelaza (IlI) (pirofosforan żelaza (IlI)), emulgator: lecytyny]; substancja przeciwzbrylająca: fosforany wapnia.

Zawartość składników mineralnych w zalecanej dziennej porcji:

Actiferol: składnik aktywny - żelazo

Sposób użycia:

Zawartość saszetki należy rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłego płynu (ok. ¼ szklanki wody lub mleka) lub dodać do pożywienia (łyżka stołowa kaszki lub zupki). Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Zaleca się spożywać 1 saszetkę dziennie.
Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.

Sposób użycia - ikony

Gama preparatów Actiferol

  1. Guidelines on food fortification with micronutrients. 2006.
  2. Jackowska T. i wsp. Developmental Period Medicine, 2015;XIX,2.
  3. Liftschitz C. Standardy medyczne/pediatria 2015;T12;1029-1038.